چگونه خود را برای آزمون کنکور هنر آماده کنیم:

برای مطالعه درسی خود برنامه ریزی هدفمند داشته باشید.

گام های مختلف برای برنامه ریزی مطالعاتی خود جهت آمادگی در آزمون هنر در نظر بگیرید. مثلا مطالعه اصولی ، مطالعه تثبیتی، مطالعه مروری، مهارت تست زنی و پاسخ به سوالات عمومی سایر رشته ها.

اگر دیپلم ریاضی یا تجربی دارید و قصد شرکت در آزمون هنر را دارید، پیش از مطالعه دروس تخصصی، کتاب های آمادگی و مقدماتی مربوط به هر درس را مطالعه کنید.

فهم مطالب پایه دروس اختصاصی هنر و برقراری ارتباط معنادار بین مفاهیم اصلی و فرعی، نقش مهمی در ارتقای مهارت تست زنی شما در آزمون هنر در کنکور سراسری سال ۹۷ دارد.

هر اندازه بر روی محتوای دروسی مسلط باشید، تا زمانی که منابع خوب برای تست زنی نداشته باشید، درصدهای بالایی در کنکورهنر برای شما در دسترس نخواهد بود.

یادداشت برداری و مرور مداوم یادداشت هایی که از نکات دروس هنر بر می دارید، نقش کلیدی در موفقیت شما در این رشته تقریبا حفظی دارد.

برای افزایش مهارت تست زنی، باید تست های زیادی را از منابع مختلف بزنید.

حتی در تست هایی که گزینه صحیح را انتخاب کرده اید، با روش حل طراح سوال آشنا شوید.

نکاتی که از حل تست های رشته هنر بدست می آورید را در دفترچه ای یادداشت و به نکات یادداشت شده همان درس اضافه کنید.

روشهای صحیح مطالعه

1-خواندن و نوشتن: برای مطالعه ای پویا بايد از تمام حواس خود براي درك صحيح مطالب استفاده كرد. پس از یک دور خواندن مطالب ، بايد در زمان مورد نياز مطالب را بلند بلند برای خود تکرار نمود و نكات مهم را يادداشت كرد .

 2- خط كشيدن زير نكات مهم :در این  روش باید ابتدا مطالب را خواند و مفهوم را كاملا” درك كرد و سپس زير نكات مهم خط کشید. نه آنكه در كتاب بدنبال نكات مهم بگردند تا زير آن را خط بكشند . 

3- حاشيه نويسي :پس از خواندن مطالب مي توانید براي يادگيري مطالبي كه از اهميت برخوردار هستند مطالب را در حاشیه بصورت کلیدی نوشته و مورد استفاده قرار دهید.

4- خلاصه نويسي : در اين روش ابتدا مطالب را ميخوانید و آنچه را كه درك كرده ايد بصورت خلاصه برروی دفتری يادداشت مي كنيد.

5- كليد برداري :كليد برداري روشي بسيار مناسب براي خواندن و نوشتن نكات مهم است . در اين روش شما بعد از درك مطالب ، نكات مهم را بصورت کلیدی رايادداشت مي كنيد و در واقع كلمه كليدي كوتاهترين، راحتترين ،بهترين وپرمعني ترين كلمه اي است كه با ديدن آن، مفهوم جمله تداعي شده و به خاطر آورده مي شود .

6- خلاقيت و طرح شبكه اي مغز: اين روش بهترين شيوه براي يادگيري خصوصا” فراگيري مطالب درسي است .در اين روش شما مطالب را ميخوانيد بعد از درك حقيقي آنها نكات مهم را به زبان خودتان و بصورت كليدي يادداشت مي كنيد و سپس كلمات كليدي را بروي طرح شبكه اي مغز مي نويسید ( در واقع نوشته هاي خود را به بهترين شكل ممكن سازماندهي مي كنيد و نكات اصلي و فرعي را مشخص مي كنيد)تا در دفعات بعد به جاي دوباره خواني كتاب ، فقط به طرح شبكه اي مراجعه كرده وبا ديدن كلمات

كليدي نوشته شده بروي طرح شبكه اي مغز ، آنها را خيلي سريع مرور كنيد . اين روش درصد موفقيت تحصيلي شما را تا حدود بسيار زيادي افزايش ميدهد و درس خواندن را بسيار آسان مي كند. و بازده مطالعه را افزايش ميدهد.